Qste380TM, Qste420TM, Qste460TM ir Qste500TM plieninės plokštėsvisi yra didelio-stiprumo mažo-lydinio (HSLA) karštai valcuoto plieno-rūšiai, skirti šaltai formuoti -automobilių konstrukcijų komponentams, atitinkantys Vokietijos-standartus ir plačiai naudojami pasaulinėje automobilių gamyboje. Jų pagrindinės charakteristikos yra tos pačios -termo-mechaniškai valcuotos (TM procesas), puikus formavimas šaltuoju būdu ir suvirinamumas-, tačiau pirmiausia skiriasi takumo riba (svyruoja nuo 380 MPa iki 500 MPa). Didėjant markės skaičiui, išeiga ir atsparumas tempimui palaipsniui didėja, o plastiškumas ir formuojamumas šiek tiek mažėja. Dėl šio našumo gradiento kiekviena klasė tinka skirtingoms automobilių konstrukcijų dalims, nuo -apkrovą-nelaikančių komponentų (Qste380TM) iki didelės-apkrovos pagrindinių konstrukcinių dalių (Qste500TM).

Visos keturios klasės priklauso QsteTM serijai, kur „Q“ reiškia gerą formuojamumą šaltai, „St“ reiškia stiprumą, „E“ ir skaičiai nurodo mažiausią takumo ribą (MPa), o „TM“ reiškia termo{0}}mechaninį apdorojimą (valdomas valcavimas ir aušinimas). Šis apdorojimas užtikrina smulkią-grūdę mikrostruktūrą, balansuojančią stiprumą ir formuojamumą,-svarbų automobilių komponentams, kuriems reikia ir apkrovos-atlaikomosios galios, ir sudėtingo šaltojo formavimo. Skirtingai nei įprastas konstrukcinis plienas, jie yra pritaikyti naudoti automobiliuose, griežtai kontroliuojant cheminę sudėtį ir priemaišas, kad atitiktų aukštus automobilių saugos ir ilgaamžiškumo standartus.
1. Cheminės sudėties palyginimas (šilumos analizė, mažesnė arba lygi %)
Keturių klasių cheminė sudėtis optimizuota pagal atitinkamus stiprumo lygius, šiek tiek pakoregavus mangano kiekį ir mikrolydinio priedą, kad būtų subalansuotas stiprumas ir formavimas. Visos vertės atitinka atitinkamus standartus (nurodant Q/BQB ir EN 10149-2):
|
Elementas |
Rakto funkcija |
||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Anglis (C) |
Mažesnis arba lygus 0,12 |
Mažesnis arba lygus 0,12 |
Mažesnis arba lygus 0,12 |
Mažesnis arba lygus 0,12 |
Kontroliuojamas siekiant išlaikyti suvirinamumą ir formuojamumą |
|
Silicis (Si) |
Mažesnis arba lygus 0,50 |
Mažesnis arba lygus 0,50 |
Mažesnis arba lygus 0,50 |
Mažesnis arba lygus 0,50 |
Padeda deoksiduoti plieną, gerina paviršiaus kokybę |
|
Manganas (Mn) |
Mažesnis arba lygus 1,40 |
Mažesnis arba lygus 1,60 |
Mažesnis arba lygus 1,60 |
Mažesnis arba lygus 1,70 |
Padidina stiprumą ir tvirtumą; turinys didėja su pažymiais |
|
Fosforas (P) |
Mažesnis arba lygus 0,030 |
Mažesnis arba lygus 0,025 |
Mažesnis arba lygus 0,025 |
Mažesnis arba lygus 0,025 |
Sumažintas, kad būtų išvengta trapių lūžių, griežtesnė aukštesnėms klasėms |
|
Siera (S) |
Mažesnis arba lygus 0,025 |
Mažiau arba lygus 0,015 |
Mažiau arba lygus 0,015 |
Mažiau arba lygus 0,015 |
Kontroliuojamas siekiant pagerinti lankstumą ir suvirinamumą |
|
Aliuminis (Als) |
Didesnis arba lygus 0,015 |
Didesnis arba lygus 0,015 |
Didesnis arba lygus 0,015 |
Didesnis arba lygus 0,015 |
Patobulina grūdelių struktūrą, padidina kietumą |
|
Mikrolydiniai (Nb+Ti+V) |
Mažesnis arba lygus 0,22 |
Mažesnis arba lygus 0,22 |
Mažesnis arba lygus 0,22 |
Mažesnis arba lygus 0,22 |
Optimizuoja stiprumą ir formuojamumą; pasirinko tiekėjas |
2. Mechaninių savybių palyginimas
Mechanical properties are the core differentiator of the four grades, with yield strength increasing by 40 MPa per grade (380→420→460→500 MPa). Tensile strength also increases accordingly, while elongation decreases slightly-reflecting the trade-off between strength and ductility. All values are for longitudinal samples, thickness 1.5~12.0mm (adjustments apply for thickness >8 mm):
|
Mechaninis indikatorius |
Qste380TM |
Qste420TM |
Qste460TM |
Qste500TM |
Pastaba |
|---|---|---|---|---|---|
|
Minimalus išeigos stiprumas (ReH / Rp0,2, MPa) |
Didesnis arba lygus 380 |
Didesnis arba lygus 420 |
Didesnis arba lygus 460 |
Didesnis arba lygus 500 |
Decreases by 20 MPa for thickness >8 mm |
|
Tempiamasis stipris (Rm, MPa) |
450~590 |
480~620 |
520~670 |
550~700 |
Asortimentas plečiasi didėjant klasei |
|
Pailgėjimas (A80, %) - Storis<3.0mm |
Didesnis arba lygus 18 |
Didesnis arba lygus 16 |
Didesnis arba lygus 14 |
Didesnis arba lygus 12 |
Didėjant stiprumui, lankstumas mažėja |
|
Pailgėjimas (A80, %) - Storis didesnis arba lygus 3,0 mm |
Didesnis arba lygus 23 |
Didesnis arba lygus 21 |
Didesnis arba lygus 19 |
Didesnis arba lygus 17 |
Storesni lakštai turi didesnį pailgėjimą |
|
180 laipsnių šalto lenkimo testas |
d=0.5a (nėra įtrūkimų) |
d=0.5a (nėra įtrūkimų) |
d=0.5a (nėra įtrūkimų) |
d=1a (nėra įtrūkimų) |
Qste500TM reikalauja didesnio lenkimo spindulio dėl didesnio stiprumo |
|
Smūgio energija (0 laipsnių, J) |
Didesnis arba lygus 27 |
Didesnis arba lygus 27 |
Didesnis arba lygus 27 |
Didesnis arba lygus 27 |
Užtikrina tvirtumą žemoje{0}}temperatūroje |
3. Apdorojimo našumo palyginimas
Apdorojimo našumas (formuojamumas, suvirinamumas, apdirbamumas) yra glaudžiai susiję su mechaninėmis savybėmis, o nedideli skirtumai tarp keturių klasių -visų pirma turi įtakos šaltojo formavimo ir suvirinimo procesų sudėtingumui:
|
Apdorojimo našumas |
Qste380TM |
Qste420TM |
Qste460TM |
Qste500TM |
|---|---|---|---|---|
|
Šaltas formavimas |
Puikus: tinka sudėtingam štampavimui, lenkimui ir rulonų formavimui; nėra įtrūkimų net esant nedideliam lenkimo spinduliui |
Labai gerai: tinka daugumai automobilių konstrukcinių dalių formavimui; nedidelis ekstremalaus lenkimo apribojimas |
Gerai: tinka vidutinio{0}}sudėtingumo formavimui; reikalauja tinkamų proceso parametrų, kad būtų išvengta įtrūkimų |
Tinkamas: tinka paprastam ir vidutiniam formavimui; reikalingas didesnis lenkimo spindulys; nerekomenduojama ekstremaliam štampavimui |
|
Suvirinamumas |
Puikus: Išankstinis pašildymas nereikalingas, jei storis mažesnis arba lygus 35 mm; stabilus suvirinimo stiprumas, nereikia po-suvirinimo terminio apdorojimo |
Puikus: toks pat kaip Qste380TM; tinka visiems įprastiems automobilių suvirinimo procesams |
Very Good: Weld strength matches base metal; slight preheating recommended for thickness >12 mm |
Good: Preheating (80~150℃) recommended for thickness >10 mm; griežta suvirinimo parametrų kontrolė, kad būtų išvengta trapumo |
|
Apdirbamumas |
Puikus: lengva pjauti, gręžti ir perforuoti; mažas įrankių nusidėvėjimas |
Puikus: toks pat kaip Qste380TM; tinka didelio-efektyvumo apdirbimui |
Labai gerai: šiek tiek didesnis kietumas; reikia aštrių įrankių ir atitinkamų pjovimo parametrų |
Gerai: didesnis kietumas; įrankių susidėvėjimas šiek tiek padidėja; reikia optimizuotų apdirbimo parametrų |
4. Paraiškų palyginimas
Keturių klasių našumo gradientas tiesiogiai lemia jų taikymo sritį automobilių gamyboje, o aukštesnės klasės naudojamos didesnės{0}}apkrovos konstrukciniams komponentams. Visi jie plačiai naudojami automobilių rėmuose, važiuoklėse ir kitose konstrukcinėse dalyse, atsižvelgiant į didelio stiprumo{2}}automobilinio konstrukcinio plieno reikalavimus:
3.1 Qste380TM plieno plokštė
Mažiausias stiprumas iš keturių, su geriausiu formavimu ir suvirinamumu -tinka ne-apkrovą-laikantiems arba mažos-apkrovos automobilių konstrukciniams komponentams: automobilių vidaus konstrukcijų dalys: vidinės durų plokštės, stogo vidinės plokštės, grindų plokštės ir sėdynių rėmai. Ne{5}}apkraunamos{{6} vidinės plokštės dalys: vidinės plokštės ir gaubto vidinės plokštės. Pagalbinės konstrukcinės dalys: laikiklio atramos, sutvirtinimo plokštės ir smulkūs jungiamieji komponentai.
3.2 Qste420TM plieno plokštė
Subalansuotas stiprumas ir formuojamumas-plačiausiai naudojama klasė iš keturių, tinka vidutinės-apkrovos automobilių konstrukcijų komponentams: Automobilių važiuoklės komponentai: važiuoklės skersinės sijos, išilginės sijos (lengvos ir vidutinės apkrovos{2}}sunkvežimiai) ir pakabos laikikliai. Kėbulo konstrukcinės dalys: durų sijos, apsaugančios nuo smūgių{5}, (sustiprinimas) ir priekiniai / galiniai bamperiai (sustiprinimas). Vidutinės{7}}apkrovos komponentai: sunkvežimio kabinos rėmai, vairo namelio sutvirtinimai ir degalų bako laikikliai. Jis gali sumažinti transporto priemonės svorį 10{10}}15 %, išlaikant apkrovą inžinerinėse mašinose.
3.3 Qste460TM plieno plokštė
Didelis stiprumas, geras formavimas{0}}tinkamas didelės-apkrovos automobilių konstrukcijų komponentams, kuriems reikalingas tvirtumas ir formavimas: Sunkios-apkrovos automobilių komponentai: sunkiasvorių sunkvežimių važiuoklės išilginės sijos, skersinės sijos ir pakabos sistemos komponentai. Saugumo{4}}kritinės dalys: priekinė ir galinė atsparumo- versija), A-stulpai (sustiprinimas) ir stogo sijos (sustiprinimas). Specialūs transporto priemonių komponentai: inžineriniai transporto priemonių kėbulo rėmai ir lengvi-krano svirties komponentai (mažo dydžio).
3.4 Qste500TM plieno plokštė
Didžiausias stiprumas tarp keturių, su šiek tiek sumažintu formavimu-tinkamas didelės-apkrovos, didelės{2}}saugos automobilių pagrindinių konstrukcijų komponentams: Pagrindiniai apkrovą-laikantys komponentai: sunkiųjų sunkvežimių važiuoklės pagrindinės sijos, rėmo bėgiai ir ašių laikikliai. Saugos{5}}dalis:{kritinės 6-durelių konstrukcijos. (didelio-stiprumo versija), B-atramos (pagrindinis sutvirtinimas) ir priekinės / galinės išilginės sijos (smūgiams-atsparios dalys). Specialusis pritaikymas: didelio{11}}našumo transporto priemonių kėbulo rėmai ir lengvos automobilių konstrukcijos dalys (sumažina svorį ir užtikrina saugumą).
5. Pasaulinis lygiaverčių pažymių palyginimas
Keturios QsteTM serijos markės turi aiškius lygiaverčius įvertinimus pagal pagrindinius pasaulinius standartus, todėl juos galima sklandžiai pakeisti{0}}tarptautiniuose automobilių projektuose ir tarptautiniuose pirkimuose. Jie yra labai panašūs į S-MC seriją pagal EN 10149-2 standartą:
|
Qste klasė |
Europos standartas (EN 10149-2) |
Amerikos standartas (ASTM) |
Kinijos standartas (GB / T / Q / BQB) |
Japonijos standartas (JIS) |
|---|---|---|---|---|
|
Qste380TM |
S420MC (1.0980) |
ASTM A607 60 klasė |
Q380TM (Q / BQB 310) |
SPFH540 |
|
Qste420TM |
S420MC (1.0980) |
ASTM A607 65 klasė |
Q420TM (Q / BQB 310) |
SPFH590 |
|
Qste460TM |
S460MC (1.0982) |
ASTM A607 70 klasė |
Q460TM (Q / BQB 310) |
SPFH600 |
|
Qste500TM |
S500MC (1.0984) |
ASTM A607 75 klasė |
Q500TM (Q / BQB 310) |
SPFH700 |
Pagrindinė pastaba: Europos S-MC serijos (S420MC, S460MC, S500MC) yra tiesioginiai atitikmenys, turinčios tuos pačius termo-mechaninio apdorojimo ir našumo rodiklius. Kinijos QXXXTM markės yra visiškai suderinamos su QsteTM serija, tinka vietiniams automobilių projektams ir į eksportą{6}}orientuotai gamybai.
Paprašykite naujausios plieno kainos šiandien
Dažnai užduodami klausimai (DUK)
1. Kuo esminis skirtumas tarp Qste380TM, Qste420TM, Qste460TM ir Qste500TM?
Esminis skirtumas yra jųtakumo stiprumas, kuri palaipsniui didėja nuo 380 MPa (Qste380TM) iki 500 MPa (Qste500TM). Didėjant stiprumui, plastiškumas ir formuojamumas šiek tiek mažėja, o sąnaudos didėja.
2. Ar Qste420TM gali pakeisti Qste380TM tiesiogiai?
Taip. Qste420TM pasižymi didesniu stiprumu ir šiek tiek mažesniu formavimu nei Qste380TM. Jis gali tiesiogiai pakeisti Qste380TM mažos -apkrovos komponentams, užtikrindamas geresnę apkrovą{6}}, bet padidins medžiagų sąnaudas.
3. Ar Qste500TM tinka sudėtingiems štampavimo komponentams?
Nerekomenduojama. Qste500TM pasižymi dideliu stiprumu, tačiau gana prastai formuojasi, todėl reikalingas didesnis lenkimo spindulys. Jis labiau tinka paprastiems ir vidutiniams formavimo komponentams (pvz., važiuoklės sijos), o sudėtingoms štampavimo detalėms reikėtų rinktis Qste380TM arba Qste420TM.
4. Kas yra Qste460TM atitikmuo Europos standartuose?
Europinis Qste460TM atitikmuo yraS460MC(EN 10149-2 standartas, medžiagos numeris 1.0982), kurio takumo riba yra tokia pati (didesnė arba lygi 460 MPa) ir termo-mechaninis apdorojimas, tinkamas tarpvalstybiniams automobilių projektams.
5. Kuri automobilių konstrukcijų dalis yra ekonomiškiausia{1}}?
Qste420TM yra ekonomiškiausias{1}}. Jis suderina stiprumą, formuojamumą ir kainą, tinka daugeliui vidutinės-apkrovos automobilių konstrukcinių komponentų (pvz., važiuoklės skersinėms sijos, durų atsparumo{6}}susidurimams sijos) ir yra plačiausiai naudojama klasė iš keturių.
6. Ar keturioms klasėms reikalingi skirtingi suvirinimo procesai?
No. All four grades have excellent weldability and can use the same welding processes (spot welding, CO₂ gas shielded welding). The only difference is that Qste460TM and Qste500TM may require slight preheating for thick sheets (>10 mm), kad būtų išvengta suvirinimo trapumo.
7. Koks yra keturių plieno plokščių storio diapazonas?
All four grades are available in thicknesses of 1.5~12.0mm, with width up to 1600mm, suitable for various automotive structural components. For thickness >8mm, minimali takumo riba sumažėja 20 MPa.

